Výpočet PZP

Výpočet PZP zvládnete s pomocou internetu

Či už je váš motorový či nemotorový dopravný prostriedok nový alebo nie, musí byť zabezpečený PZP, teda povinným zmluvným poistením. Keďže ide o zákonné nariadenie, jeho nerešpektovanie by viedlo k vysokým pokutám, ktoré sa môžu dostaviť aj 3 roky po nelegálnej jazde. Resp. jazde bez tohto zabezpečenia. Dôvodov, prečo je povinné, je viac. O nich sa zmienime aj nižšie. Dobrovoľne by si ho uzatvoril len málokto a to je dôvod, prečo väčšina vyhľadáva najlacnejšie varianty. My vám vieme poradiť, ako získať to najlepšie a najlacnejšie na trhu za veľmi krátky čas. Špeciálne na to bola vytvorená online kalkulačka, ktorá vám urobí výpočet PZP ceny a okrem toho aj porovnanie viacerých ponúk. Ako postupovať? A ako si spraviť výpočet cez Uzavripzp?

Zadarmo, rýchlo a nezáväzne!

My Slováci asi máme vo svojej povahe zakotvené, že všetko, čo je zadarmo, rýchlo a nezáväzne, je top. V tomto konkrétnom prípade aj je. Online kalkulačka, ktorá vám vie urobiť porovnanie a bezplatný výpočet PZP je prevratný virtuálny nástroj. Ten vám vie ušetriť nielen stovky eur, ale aj hodiny času. Na akom princípe ale funguje? A ako prebieha zmena povinného zmluvného poistenia?

Link: https://www.uzavripzp.sk/zmena-pzp-ako-na-to/

Prvým úspešným krokom k bezplatnému získaniu ponúk, je otvoriť si stránku, ktorá tento nástroj obsahuje. Na jednu takú budete automaticky presmerovaný, ak si kliknete na výraz, ktorý sme v úvode vyznačili. Garantujeme jej bezplatnosť, rýchlosť a nezáväznosť. Na bezplatný výpočet PZP a porovnanie je teda potrebné vypísať online formulár, ktorý funguje ako kalkulačka. Doňho zadáte technické údaje o poisťovanom prostriedku, ale aj niektoré o jeho majiteľovi.

Pre tých, ktorí voči tomu nemajú dôveru, nemusíte sa báť. Nepôjde o žiadne osobné údaje a nič z toho, čo napíšete, nebude zneužité. Vypísanie jednotlivých položiek môže značne a pozitívne ovplyvniť cenu poistného. Budú tam otázky typu:

  • či máte deti do 15 rokov,
  • ako dlho jazdíte bez nehody,
  • či máte účet v OTP banke atď.

Už len tým, že si ho chcete uzatvoriť online, si môžete byť istý, že bude o 10% lacnejšie ako keby ste ho uzatvárali osobne. Presný bezplatný výpočet vám to aj dokáže.

Ďalším pozitívnym bodom je, že bezplatný výpočet PZP si môžete robiť kedykoľvek a neobmedzene. Nie je limitované ani počtom porovnaní, ani hodinou a ani pracovnými dňami. V prípade, že sa vám niektorá ponuka zapáči skôr, ako vám končí poistná zmluva, môžete v dostatočnom predstihu požiadať o výpoveď a obstarať si novú.

V čom vám dokáže porovnanie pomôcť?

Prázdne vreckáDva základné plusy online kalkulačky sme už naznačili vyššie. Bezplatný výpočet PZP vám vie ušetriť hodiny času a stovky eur len vďaka tomu, že vám urobí porovnanie ponúk. Už len keď si predstavíte, žeby ste všetky zobrazené ponuky mali zisťovať osobne, je to unavujúce. Nehovoriac o tom, že sa skutočne môžu líšiť až v stovkách eur. Cena poistného závisí hlavne od technického stavu vozidla, no aj tak vie byť rozdielna. Preto, ak nemáte peniaze nazvyš, bezplatný výpočet PZP s porovnaním určite neoľutujete.

Priamo z porovnaných možností aj môžete o niektorú ponuku požiadať. Stačí len na ňu kliknúť a dopísať domácu a mailovú adresu. Do pár minút vám na mail prídu dokumenty ako návrh a podmienky zmluvy, dočasná zelená karta a údaje na zaplatenie. Ako možno viete, zelená karta je podstatnou časťou poistenia, pretože dokazuje, že ho máte. Poistné je potrebné zaplatiť čím skôr, aby vám poisťovňa mohla zaslať originál zelenej karty ešte predtým, ako sa skončí platnosť jej dočasnej varianty. Potom si už môžete jazdy užívať až na takú dobu, na akú ste si toto zabezpečenie uzatvorili.

Sú veľké rozdiely v ponukách poisťovní?

Ako sme už uviedli, cenovo môžu byť v jednotlivých ponukách veľmi veľké rozdiely, a to vám ukáže bezplatný výpočet PZP online. Odlišnosť môže byť aj z iného hľadiska, a to z hľadiska poistného krytia. Zákon nariaďuje, že každá poistná zmluva tohto typu v každej a jednej poisťovni musí spĺňať nasledujúce kritérium. Musí vedieť pokryť škody, ktoré by mohol majiteľ poistnej zmluvy spôsobiť prevádzkou poisteného vozidla iným prostriedkom alebo osobám v ňom, a to až v miliónových sumách. Konkrétne, každá PZP zmluva musí garantovať poistnú sumu do 5 miliónov pri škodách na zdraví a do 1 milióna pri majetkových škodách. Niektoré poisťovne umožňujú tieto hranice za príplatok navýšiť. V princípe teda toto zabezpečenie nechráni samotného majiteľa poisteného prostriedku a ani prostriedok. Akurát tak jeho peňaženku, čo nie je až tak strašné.

Medzi populárnymi ponukami sa nachádzajú aj ponuky od Generali, Komunálnej poisťovne a Kooperativy, ktoré môžete nájsť aj v bezplatnom výpočte. Všetky sú členom SLASPO. Výhodné a obľúbené sú práve preto, že už v rámci základnej poistnej zmluvy kryjú aj majiteľa daného prostriedku. Konkrétne v Kooperative a Komunálnej poisťovni máte zahrnutý úraz vodiča a posádky a poškodenie batožiny. Generali dáva svojim klientom viac voľnosti a vybrať si môžu sami, o ktoré havarijné riziko majú v rámci zmluvy záujem. Napríklad poistenie krádeže vozidla môžete vyskúšať cez Uzavripzp.

Na aké prostriedky si možno vypočítať poistné?

Na všetky, ktoré podliehajú tomuto zákonu. Bezplatný výpočet PZP si môžete urobiť na:

  • auto,
  • motocykel,
  • prívesný vozík,
  • dodávku,
  • vysokozdvižný vozík,
  • historické vozidlo, bez EČV,
  • poľnohospodárske a pracovné stroje atď.

Základné pravidlo na to, čo poistiť znie: poisťujte všetko, čo potrebuje technický preukaz a čo môže spôsobiť škody bez ohľadu na dobu jeho využívania.

Odsledujte si dobu konca poistnej zmluvy

Pokiaľ si hľadáte najlacnejšie zabezpečenie vozidla, je nutné, aby ste si ustriehli dobu jeho konca, ináč môžete zaplatiť viac ako za celý rok. Policajti si totiž zgustnú na platnosti zelenej karty. Ak sa ukáže, že nie je platná, hrozia vám vysoké pokuty. Preto opäť zdôrazňujeme, že bezplatný výpočet si môžete urobiť už teraz s tým, že dobu začiatku zmluvy si určíte vy. Bez týchto platných dokladov sa môžete pripraviť až o tisíce eur a v zahraničí aj o celé vozidlo. Preto ešte raz, kontrolujte si platnosť poistnej zmluvy.

S bezplatným online výpočtom PZP nemáte čo stratiť, iba získať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *